reklam
İlk Günlerde Bebek Bakımı ve Beslenmesi

İlk Günlerde Bebek Bakımı ve Beslenmesi

reklam
reklam

Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir. Lorem Ipsum kullanmanın amacı, sürekli ‘buraya metin gelecek, buraya metin gelecek’ yazmaya kıyasla daha dengeli bir harf dağılımı sağlayarak okunurluğu artırmasıdır. Şu anda birçok masaüstü yayıncılık paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. Ayrıca arama motorlarında ‘lorem ipsum’ anahtar sözcükleri ile arama yapıldığında henüz tasarım aşamasında olan çok sayıda site listelenir. Yıllar içinde, bazen kazara, bazen bilinçli olarak (örneğin mizah katılarak), çeşitli sürümleri geliştirilmiştir.

Yaygın inancın tersine, Lorem Ipsum rastgele sözcüklerden oluşmaz. Kökleri M.Ö. 45 tarihinden bu yana klasik Latin edebiyatına kadar uzanan 2000 yıllık bir geçmişi vardır. Virginia’daki Hampden-Sydney College’dan Latince profesörü Richard McClintock, bir Lorem Ipsum pasajında geçen ve anlaşılması en güç sözcüklerden biri olan ‘consectetur’ sözcüğünün klasik edebiyattaki örneklerini incelediğinde kesin bir kaynağa ulaşmıştır. Lorm Ipsum, Çiçero tarafından M.Ö. 45 tarihinde kaleme alınan “de Finibus Bonorum et Malorum” (İyi ve Kötünün Uç Sınırları) eserinin 1.10.32 ve 1.10.33 sayılı bölümlerinden gelmektedir. Bu kitap, ahlak kuramı üzerine bir tezdir ve Rönesans döneminde çok popüler olmuştur. Lorem Ipsum pasajının ilk satırı olan “Lorem ipsum dolor sit amet” 1.10.32 sayılı bölümdeki bir satırdan gelmektedir.

1500’lerden beri kullanılmakta olan standard Lorem Ipsum metinleri ilgilenenler için yeniden üretilmiştir. Çiçero tarafından yazılan 1.10.32 ve 1.10.33 bölümleri de 1914 H. Rackham çevirisinden alınan İngilizce sürümleri eşliğinde özgün biçiminden yeniden üretilmiştir.

Lorem Ipsum pasajlarının birçok çeşitlemesi vardır. Ancak bunların büyük bir çoğunluğu mizah katılarak veya rastgele sözcükler eklenerek değiştirilmişlerdir. Eğer bir Lorem Ipsum pasajı kullanacaksanız, metin aralarına utandırıcı sözcükler gizlenmediğinden emin olmanız gerekir. İnternet’teki tüm Lorem Ipsum üreteçleri önceden belirlenmiş metin bloklarını yineler. Bu da, bu üreteci İnternet üzerindeki gerçek Lorem Ipsum üreteci yapar. Bu üreteç, 200’den fazla Latince sözcük ve onlara ait cümle yapılarını içeren bir sözlük kullanır. Bu nedenle, üretilen Lorem Ipsum metinleri yinelemelerden, mizahtan ve karakteristik olmayan sözcüklerden uzaktır.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koçlar saat 10:56 Ay-Chiron görünümü, bir yeniliğin, hayatınızda meydana gelebilecek bir değişimin sizi olumsuz şekilde etkilemesinden çekindiğinizi gösteriyor. Sizi yeniliklere açıksınızdır oysaki. Ancak bu etki altında, -Ya umduğum gibi gelişmezse, bilmediğim bir durum beni rahatsız ederse diye kaygılanırsınız.

Saat 13:00-15:01 arası Ay-boşluk etkisi altında geçerken, derinden derine sizi rahatsız eden konular üzerinde hayatı doğal akışı içinde değerlendiriniz. Sizi bir şeylerin baskı altına aldığını düşünerek kendinizi çaresiz hissetmeyiniz. Olan bitenden sürekli olarak kendinizi sorumlu tutmayınız.

Saat 15:01 Ay-Oğlak burcunda hem toplumsal hem mesleki hem de aile hayatımızla ilgili konular üzerinde duracağız. Sorumluluklarımızı görmezden gelemeyiz.

Saat 22:20 Ay-Venüs görünümü, ilişkilerimizde karşılıklı paylaşımı önemsememiz ve iş hayatımızla ilgili konularda ciddiyetle durmamızı gerektiriyor.

Keyifli bir Cumartesi günü geçirmeniz dileğimle,

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğalar saat 10:56 Ay-Chiron görünümü, nakit para ihtiyacınızın göstergesi olduğu gibi, bazı borçların temizlenmesi adına bir hayli mücadele verdiğinizi gösteriyor.

Saat 13:00-15:01 arasındaki Ay-boşluk etkisinde birisiyle sorununuz varsa beklemede kalın. Diyelim mutlaka bu meseleyi halletmek istiyorsunuz ve ısrarlısınız. Şunu söyleyeyim ki, bir yararı yok. Çünkü ne siz karşınızdakine bir şeyleri tam olarak izah edebilirsiniz ne de o, anlamak için gayret sarf edebilir.

Saat 15:01 Ay-Oğlak geçişinde, duygularımız ciddileşir. Bir mesele üzerinde düşünürken, güvenilirlik, dürüstlük ilkesi bizim için kıymetli olacak. Nasılsa halledilir diye düşünmeyeceğiz. Mutlaka düzgün ve tutarlı olmasına özen göstereceğiz.

Saat 22:20 Ay-Venüs görünümü, kendimize ve fikirlerimize güvenmemizi sağlıyor ve ilişkilerde paylaşımın önemini bir kez daha vurguluyor.

Keyifli bir Cumartesi günü geçirmeniz dileğimle,

İKİZLER BURCU YORUMU

Sevgili İkizler saat 10:56 Ay-Chiron görünümü, hem mesleki hem de ilişki anlamında zorlandığınızı, bunları halletmek için bir hayli ter döktüğünüzü gösteriyor. Bu meseleler halledilmeden rahat bir nefes almanın kolay olmadığını düşünüyorsunuz.

Saat 13:00-15:01 arasındaki Ay-boşluk etkisinde, güven arzunuzu başkalarının desteğiyle hissetmeniz pek mümkün olmasa da, pozitif düşüncelerinizle kendinizi sakinleştirmeyi başarabilirsiniz. Birilerinin değerinizi anlamasını beklemek yerine kendinizi mutlu edecek şekilde gününüzü planlayabilirsiniz.

Saat 15:01 Ay-Oğlak geçişinde, iş hayatı, parasal konular, ilişki konuları üzerinde ciddiyetle durmanızı sağlayacak.

Saat 22:20 Ay-Venüs görünümü, ilişkilerimizde akılcı ve ciddi düşünmenin faydası büyük. Özellikle iş ortamında paylaşımcı olmakta yarar var.

Keyifli bir Cumartesi günü geçirmeniz dileğimle,

YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeçler saat 10:56 Ay-Chiron görünümü, çalışma hayatınız veya kişisel olarak üstesinden gelmekte zorlandığınız meselelerin sizi yorduğunu gösteriyor. Birileri size dert anlatıyor ancak kimse sizin ne çektiğinizi görmek istemiyor sanki. Yaşadıklarınızı hafife almaları canınızı sıkıyor.

Saat 13:00-15:01 arasında Ay-Boşluk etkisindeyiz. Huzuru içinizde duyabilmeniz için, baskılardan uzak, dengeli bir paylaşıma olan ihtiyacınız büyüktür. Hani sorunlar olsa dahi, tatlılıkla bir şekilde çözüm bulunmaya çalışılmalı diye düşünebilirsiniz. Sizin isteğiniz diğer insanlardan farklı yönlerinizin en azından değer bulması ve buna göre de, ufak meselelerin büyütülmemesidir.

Saat 15:01 Ay-Oğlak geçişinde, ilişkinin içinde kendinizi nasıl bir yere koyduğunuzu, şu anda bir sorun varsa bunun ardındaki nedenleri, bir arada olmanın anlamı üzerine düşüneceksiniz.

Saat 22:20 Ay-Venüs görünümü, ilişkinizdeki paylaşımı, uyumu olumlu yönde etkileyebilir.

Keyifli bir Cumartesi günü geçirmeniz dileğimle,

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslanlar saat 10:56 Ay-Chiron görünümü, birilerine bağımlı veya zorunlu yaşamaktan dolayı sıkıldığınızın göstergesi. Sanki yaşamınız hep böyle devam edecekmiş gibi düşünüyorsunuz. Ne olacaksa olsun, şimdiki durumdan daha iyidir diye içinizden geçirebilirsiniz.

Saat 13:00-15:01 arasında Ay-Boşlukta ilerleyecek. Belirli bir yön tutturmak ve bu yön üzerinde ilerlemek zor olduğu gibi, ne istediğinizi veya neyin sizi mutlu edebileceğini de tam olarak kafanızın içinde oturtmanız güç olabilir. Gördüğünüz gibi kendinizi bu enerji altında boş yere üzmeden günü akışına bırakmanız en mantıklı yoldur.

Saat 15:01 Ay-Oğlak geçişinde, her bir durumun mantıklı bir şekilde ele alınması gerekiyor. Her şeyin altından tek başınıza kalkıp kendinizi yormayınız.

Saat 22:20 Ay-Venüs görünüm etkisinde huzur bulmak, rahatlamak istersiniz.

Keyifli bir Cumartesi günü geçirmeniz dileğimle,

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başaklar saat 10:56 Ay-Chiron görünümü, sizi biraz hassas kılabilir. Değerinizin bir türlü bilinmediğini ve bu yüzden bir hayli zaman kaybettiğinizi düşünürsünüz.

Saat 13:00-15:01 arası Ay-Boşluk etkisindeyiz. Doğal olarak herhangi bir şey için çözüm bulmaktan uzağız. Bu durum kimi zaman sizi rahatsız ettiği için, kiminle beraberseniz ona karşı biraz sert davranabilirsiniz. Amacınız kötü bir şey söylemek değildir. Ancak sizi dinlemesi gerektiğini düşünürsünüz. Tabii ki bunun sonucunda bir tepkiyle karşılaşmamız mümkün. En iyisi esnek olalım.

Saat 15:01 Ay-Oğlak geçişinde, aşk hayatımızla ilgili konularda da, disiplinli davranacağız ve gözden geçirmelerde bulunacağız. Parasal konular üzerinde düşüneceğiz.

Saat 22:20 Ay-Venüs görünümü, sizi aşk hayatınız ve çevrenizle olan paylaşımlarınız anlamında rahatlatır.

Keyifli bir Cumartesi günü geçirmeniz dileğimle,

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Teraziler saat 10:56 Ay-Chiron görünümü, iş yaşamınız, sağlığınız veya genel olarak durumunuzu akıllıca ele almanın önemini gösteriyor. Evet, birçok şey sizin açınızdan tatmin edici değil. Ancak umutsuz da düşünmeyelim.

Saat 13:00-15:01 arası Ay-Boşluk etkisindeyiz. Bu zaman diliminde huzura fazlasıyla ihtiyacımız var. Öyle bir şeyleri kurcalamak, didiklemek gerekmiyor. Bırakın hayat kendi bir nehir gibi kendi akışında ilerlesin. Siz sadece rahat olun. Bir şeyleri kontrol edeceksiniz, düzelteceksiniz diye enerjinizi boşuna akıtmayın. Kimse değişmeye kabul etmiyor. Kendinizi üzmeyin boş yere.

Saat 15:01 Ay-Oğlak geçişinde, ailemiz veya duygu dünyamızla ilgili olarak verilecek kararların çok dikkatli ele alınması şarttır.

Saat 22:20 Ay-Venüs görünümü, parasal konuların sizi bir hayli düşündürdüğünü gösteriyor. İster istemez, bir şeyleri kafanıza takmaktasınız. Hoşunuza gitmeyen durumlar ancak konuşularak ve karşılıklı dürüst yaklaşımlarla çözülebilir.

Keyifli bir Cumartesi günü geçirmeniz dileğimle,

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrepler saat 10:56 Ay-Chiron görünümü, aşka ve paraya ne kadar ihtiyacınız olduğunu hatırlatıyor. Hassas düşünüyoruz.

Saat 13:00-15:01 arasında Ay-Boşluk etkisi altındayız. Aileniz veya sevgilinizin, size anlayışlı bir şekilde yanaşması gerekir. Çünkü ani bir tepki gösterme veya tümüyle yalnız kalma ihtiyacınız yoğundur. Bu zaman dilimi içinde, şu meseleyi halledeyim demeye kalkışmayın. Kendinizle yakından ilgilenin. Bazen bir şeyleri toparlamak için güce ihtiyacımız olur. O zaman bu kısa boşlukta siz de güçlenmek için kendinize gülümsemeyi unutmayın.

Saat 15:01 Ay-Oğlak geçişinde, düşüncelerimizi, ancak bizi anlayabilecek kişilerle paylaşmak isteyeceğiz.

Saat 22:20 Ay-Venüs görünümü, çevrenizde bulunan kişilerin sizi anlamasını ve onlarla güzel bir zaman geçirmenizi sağlayıcıdır.

Keyifli bir Cumartesi günü geçirmeniz dileğimle,

YAY BURCU YORUMU

Sevgili Yaylar saat 10:56 Ay-Chiron görünümü, ilişkinizle ilgili konuların sizi bir hayli düşündürdüğünü gösteriyor. Kaçıp kurtulma arzunuz yoğundur. Sizi bağlayan koşullardan sıkılırsınız.

Saat 13:00-15:01 arası Ay-Boşluk etkisinde, alışverişe çıkacaksınız ben derim ki, almak istediğiniz ürünün içeriğini ve fiyatlarını gözden geçirin. Boşluk bitiminde Ay-Yay burcunda seyrine başladığında fazladan para harcamanız mümkündür.

Saat 15:01 Ay-Oğlak geçişinde, kendimizi güven içinde hissettirecek durumlara, kazanç anlamındaki işlere ciddiyetle eğileceğiz.

Saat 22:20 Ay-Venüs görünümü, parasal konularda bir hayli endişeli düşünmemize neden olabilir. İlişkilerimizde karşılıklı çıkarlarımızı gözetmekten yana davranırız.

Keyifli bir Cumartesi günü geçirmeniz dileğimle,

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlaklar saat 10:56 Ay-Chiron görünümü, sıkıntılarınızı paylaşabileceğiniz, sizi gerçekten anlayabilecek kişilerin azlığından şikayetçi olursunuz. İster istemez bazı durumları sorgularsınız.

Saat 13:00-15:01 arası Ay-Boşluk etkisindeyiz. Boşluk süresince enerjinizi yenileyecek, size kendinizi huzurlu hissettirecek bir şeyler yapmak istiyorsanız, size -Harikasınız diyebilirim. Çünkü bu zaman dilimi içinde en iyi yöntemlerden biri budur.

Saat 15:01 burcunuzda ilerleyecek Ay, kendinizle barışık olmanızı, attığınız adımdan verdiğiniz karardan memnunluk duymanızı sağlayıcıdır.

Saat 22:20 Ay-Venüs görünümü, sizin için gayet rahatlatıcıdır. İnsanlarla olan diyalogunuzu güçlendirir. İlişkilerde başarı şansı verir.

Keyifli bir Cumartesi günü geçirmeniz dileğimle,

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kovalar saat 10:56 Ay-Chiron görünümü, sizin alışkanlıklarınıza olan düşkünlüğünüzü vurgularken, birçok şeyden mahrum yaşadığınızı, yeterince özgür olamadığınızı düşünmenize de yol açar. Bu sizin gibi biri için bir hayli rahatsız edicidir.

Saat 13:00-15:01 arası Ay-Boşluk etkisinde geçecek. Arzularımız bu zaman içinde gayet baskındır. Etrafımızdaki kişileri ve mahremiyet alanımızda olan her şeyi koruma altına alarak, onları dış etkenlerden uzak tutmaya çalışırız.

Saat 15:01 Ay-Oğlak geçişinde, meseleleri sakince ele alınız. Bu soğukkanlılık, çözüm bulmanızda yardımcı olacaktır.

Saat 22:20 Ay-Venüs görünümü, kafamıza takılan bazı meseleleri çözümlemek isteğimizi gösteriyor. Çünkü bunları halletmezsek, rahatlamamız mümkün olmaz.

Keyifli bir Cumartesi günü geçirmeniz dileğimle,

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balıklar, saat 10:56 Ay-Chiron görünümü, hayatın bir seyri alem olduğunu, bu seyrin aslında kendimizi tanıma yolculuğu olduğunu hatırlatır.

Saat 13:00-15:01 arası Ay-Boşluk etkisinde hayatla kaynaşmak, bütünlüğünüzü korumak, birilerinden etkilenmemek kolay değildir. İhtiyaçlarınız ve bedensel arzularınız öylesine yoğundur ki, kazanmalısın diyen iç sesiniz sürekli sizi uyarır. Sevilmek ve unutulmaz olmak istersiniz. Sizi üzen insanlara ders vermeyi arzularsınız.

Saat 15:01 Ay-Oğlak geçişinde, yanlış bir karar vermemek için dikkatli olursunuz. Etrafımızdaki kişilerin güvenilir ve olgun yaklaşımlarından hoşlanırsınız.

Saat 22:20 Ay-Venüs görünümü, insanların sizi rahatlatmasını, destek vererek mutlu kılmasını sağlayıcıdır.

Keyifli bir Cumartesi günü geçirmeniz dileğimle,

reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM